May 2012!

//playground Dvorská, 25 teams//

Street4street – 27. 5. 2012

Poslední neděli v květnu, 27. 5. 2012, se konal na hřišti při ZŠ Dvorská v Blansku 21. streetballový turnaj STREET4STREET. Za pěkného počasí se v příjemné atmosféře utkalo celkem 25 týmů - 20 ve starší kategorii (70 hráčů) a 5 v mladší kategorii (18 hráčů). Na turnaj se sjely týmy z Moravské Třebové, Prostějova, Boskovic, Šternberka, Olomouce, Uničova, Banské Bystrice - většina jich přesto byla z Blanska a Brna.

Mladší kategorii vyhrál blanenský tým Nevím, když ve finále porazili No Name 11:5. V souboji o třetí místo byli úspěšnější hráči z Mongolska z týmu Blansko 3, zvítězili nad týmem Seznam 10:3. Nejmladším hráčem byl 11letý Ceke z Mongolska, jeho tým RC Hunters nakonec skončili v mladší kategorii na pátém místě.

Ve starší kategorii obhájili svůj loňský titul hráči Patrik Auda a Dominik Krasl, jejich brněnský tým Kšiltofkáry letos nenašel přemožitele a ve finále zvítězili nad brněnským týmem Výprodej 11:6. Třetí místo vyhráli po dramatické koncovce Golden Elite z Prostějova, tým kolem Jirky Charváta porazil domácí tým Motors 11:9. Patrik Auda (22 let, 201 cm) z vítězného týmu Kšiltofkáry atmosféru shrnul těsně před odjezdem: "Bylo to pěkně strávené odpoledne, fajn ceny a organizace, dobrá byla i hudba, jsme rádi, že vyšlo počasí."

Jednoznačným vrcholem celého sportovního dne byla doprovodná soutěž o nejlepšího smečaře, ta nakonec byla asi nejkvalitnější za celou 13letou historii turnaje. Za hudebního doprovodu mixtapů od DJ Maztah předváděli účastníci své výjimečné atletické i koordinační schopnosti - diváci se mohli těšit na smeče přes jednoho i dva hráče, smeče po otočce ve vzduchu nebo po nahození o boční hranu desky. Tento smeč se vyvedl Honzovi Staňkovi alias Šebkovi, který ovládl finále a s celkovým počtem 77 bodů z 80 možných zvítězil. Na druhém a třetím místě se umístili Patrik Auda a Honza Malčík z týmu Kšiltovkáry, shodně jim čtyřčlenná porota ve finále udělila po 74 bodech. Honza Malčík byl se svým výkonem spokojený "Přeskočil jsem Koryho:)". Finálovou účast měla i mladší kategorie, teprve 14letý blanenský hráč Honza Otisk předváděl pěkné kousky jednou i oběma rukama.

Nejlepším trojkařem se stal Marek Sehnal, ve finálovém kole proměnil 4 z 5 pokusů. Na druhém místě skončil domácí hráč basketbalového týmu ASK Blansko Petr "Lála" Vylíčil a třetí David Žák. Finálovou účast měli také mongolští hráči z Blanska, 4. místo patří ostrostřelci Khosbayar Nyambayar. Poslední doprovodnou soutěž o nejlepšího dalekostřelce vyhrál Martin "Maťo" Darivčák, jeho střela z půlky překonala druhý nejlepší výkon Viktora Hrtánka.

Díky podpoře partnerů (Grantika České spořitelny, D.I.S., Chaps) získal každý účastník hrací dres. Další partneři se podíleli na mediální podpoře, cenách pro vítěze a spoluorganizování. Turnaj pořádal Streetlife o. s. (www.streetlife.tym.cz). Příští blanenský streetballový turnaj STREET4STREET. Těšíme se na vás příští rok, opět poslední květnovou neděli! Více informací na www.streetball.wz.cz!

STANley za organizační tým Streetlife o. s.