May 2011!

//playground Dvorská, 30 teams//

 

Street4street – 29. 5. 2011

Již 20. blanenský streetballový turnaj STREET4STREET proběhl za krásného slunečného počasí. Letos si přijelo zahrát 30 týmů z celé republiky, mohli se opět těšit ze hry a doprovodných soutěží. Hudební doprovod opět v režii aktuálních mixtapes od DJ Maztah, hráči měli zdarma iontový nápoj a hot-dog, novinkou byl vytvořený dětský koutek! Chceme opět poděkovat všem organizátorům, kteří ve svém volném čase přispěli ke zdárnému uspořádání turnaje, a také partnerům, díky kterým se hráči mohli těšit na drobné ceny. Den po bezednými koši letos strávilo kromě řady diváků.

Ve starší kategorii (21 týmů, 76 hráčů) se letos hrála základní část v pěti skupinách (4 po čtyřech a 1 v pěti týmech), nejlepší 3 týmy (4 v pětkové skupině) postoupili dále do vyřazovacího pavouka. Z nejlepších 16 týmů play-off vždy jen jediný vše vyhraje a stane se vítězem, letos se to podařilo týmu Strýťáci (Brno), kteří ve finále porazili přerovský tým Old school poměrem 11:8 a na zápas byl moc pěkný pohled. Strýťáci prohráli v základní části jeden zápas (s domácími Žlutá klubka), pak už ale rozjeli vítěznou šňůru a dobře vyvážený tým si došel pro vítězství. Postup do finále potvrdili Old school až v trojkovém rozstřelu, po 10 minutách zápasu remizovali s blanenským týmem (M na třetí) 9:9, úspěšná trojka rozhodla o jejich postupu. M na třetí pak nedokázal navázat na pěkné výkony a v boji o třetí místo podlehli JaB teamu z Přerova poměrem 11:5.

V mladší kategoriií (9 týmů, 32 hráčů) již třetím rokem vyhrál tým kolem Jirky Charváta! Tentokrát s kluky z Prostějova prošli celým turnajem bez porážky a ve finále zdolali blanenský tým Nevím 11:6. Třetí místo vybojovali nad Světluškami tým Mi, také z Blanska.

Doprovodné soutěže byly příjemným zpestřením i letos. Nejlepším smečařem se stal Honza Krček, který ve finálovém kole získal 83 bodů a obhájil předloňské vítězství. Pouze o jeden bod méně získal svými zakončeními Patrik Auda a třetí Míla Malíř. Opět zajímavá byla soutěž o nejlepšího dalekostřelce, ze všech účastníků byl nejšikovnějším střelcem Radim Jordánek aka Jordy! Přišel vystřelit od kraje trojky obranné poloviny hřiště, ale kamarád Lála mu řekl, že to takto přece nemůže jen tak střílet, tak Jordy střelil z otočky... fuuu a do koše. Přemožitele už nenašel (na druhý pokus Peťa Lysoněk, ale to se nepočítá), nechal za sebou Víťu Šmerdu a loňského obhájce této soutěže Kubu Dvořáka. Trofej pro nejlepšího trojkaře turnaje putuje do Moravské Třebové, Milan Mokráš ve finálovém kole proměnil 3 z pěti pokusů a zvítězil. Druhý byl Jirka Krejčí a třetí Kepík z Přerova.

Staňte se fanoušky turnaje na www.facebook.com/street4street! Těšíme se příští rok opět poslední neděli v květnu na turnaji STREET4STREET, který se bude konat již 13. rokem!

STANley za organizační tým Streetlife o. s.

 

 

Streetball Blansko© 1999-2011