May 2009!

//playground Dvorská, 28 teams//

Street4street – 30. 5. 2010

Hlavní mediální partner: 7i Advisors s. r. o.!

Blanenský streetballový turnaj STREET4STREET slavil 11 let konání. Ke hře se do Blanska sjelo z různých koutů republiky 103 hráčů z 28 týmů. Počasí tentokrát nepřálo, 20C a oblačno občas střídaly srážky, odpoledne zase sluníčko. Chtěl bych poděkovat všem, kteří vážili cestu a nelitovali toho, také partnerům turnaje za spolupráci a členům organizačního týmu za podporu. Všichni hráči měli k dispozici občerstvení, voda a hot-dog by pro hráče zdarma, všichni účastníci obdrželi také diplomy a díky partnerství 4 silných společností (7i Advisors, Grantika České spořitelny, D.I.S. a Chaps) se mohli všichni hráči těšit také na streetbalové hrací trička. Příjemnou atmosféru doplňoval hudební dobrovod: již tradičně nové mixtapes od DJ Maztah.

Ve starší kategorii (20 týmů, 74 hráčů) se na kluzkém povrchu přes úvodní zápasy základní části a vyřazovací zápasy play-off podařilo do finále probojovat týmu Plešounů, kteří nakonec obhájili druhé místo z loňského roku. Ve finále podlehli týmu We are ready to die (Praha, Liberec, Jablonec), kteří zvítězili 9:7, zajímavostí je, že ve finálovém zápase padlo 7 trojek a pouze 2 koše za 1 bod. Třetí místo vybojoval tým Bratrstvo neohrožených nad čtvrtým Uničovem.

V mladší kategorii (8 týmů, 29 hráčů) obhájili loňské vítězství JZD+M. Blanenský tým porazil ve finále tým Nevím 11:4 a potvrdil své oprávněné sebevědomí: již před turnajem se mě člen týmu Jirka ptal, zda budu od něj opět chtít napsat pocity z turnaje, na které jsem se ho loni ptal jako vítěze. Třetí místo patří týmu Bastardů, kteří porazili čtvrté Street basket 11:6.

I letos se dostalo na doprovodné soutěže. Smečařská soutěž letos kvůli počasí měla pouze 4 účastníky, ale diváci jim vytvořili příjemnou kulisu, za což byli odměněni pěknými lety a atletickými výkony. Zvítězil Honza Volka (360 smeč), druhý Roman Pumprla z Olomouce (smeč po odrazu od země) a třetí Ondra Ševčík z Blanska. Nejlepším dalekostřelcem se stal Jakub Dvořák, druhý Martin Audy a třetí domácí Míša Mináriková. Trojkařskou soutěž vyhrál mladý Matěj Tužil, když ve druhém kole proměnil 3 trojky z pěti pokusů, druhý skončil Honza Volka a třetí Radek Filipi (oba z vítězného týmu We are ready to die).

Těším se příští rok opět poslední neděli v květnu na společné setkání na turnaji STREET4STREET.