May 2009!

//playground Dvorská, 35 teams//

 

Street4street – 31. 5. 2008 a 14. 6. 2009

Street4street

V neděli 31. 5. 2008 se na hřišti při ZŠ Dvorská v Blansku konal již 18. streetballový turnaj STREET4STREET. V deštivém počasí dorazilo přibližně 100 hráčů, po rozlosování se odehrály doprovodné soutěže: dalekostřelce vyhrála Hanka "Suči" a trojkaře Honza Komínek, oba jsou odchovanci blanenské streetballové školy. Následně hráči odhlasovali ukončení turnaje pro déšť a přeložení o 14 dnů.

Výročí 10 let konání turnaje se tedy oslavovalo až dne 14. června 2009. Hráče již přivítalo krásné slunečné počasí. Celkově přijelo poměřit své síly a předvést své umění 35 týmů. Za hudebního doprovodu mixtapů od DJ Maztah se rozjel turnaj opět v kvalitním zastoupení, hráči předváděli pěkné akce a bojovali o postup.

Ve starší kategorii soutěžilo 23 týmů, z nich do play-off postoupilo nejlepších 16. Následným play-off pavoukem se do finále probojovali týmy Černovice (Brno) a Bučos tým (Brno - Olomouc) - ti loni skončili po prohře o 2 body na 2. místě, letos ve finále uspěli a odnáší si prvenství. V souboji o třetí místo neuspěli místní Zborovce a Hanka, když prohráli s týmem Jaroslav Air z Brna.
1. Bučos team
2. Černovice
3. Jaroslav Air
4. Zborovce a Hanka

Mladší kategorii dominovaly 2 týmy: JZD z Blanaka (loni druzí) a pražští Echo boom. Domácí JZD v dramatickém finále zvítězili 8:6. Třetí místo vybojoval tým Bastardi díky výhře 11:5 nad FC - WC.

Po skončení základní části starší kategorie začal seriál doprovodných soutěží. Prestižní smečařská soutěž byla vyrovnaná, díky bodovému zisku 91 bodů z druhého kola vyhrál atletický Honza Krček. Druhý byl s krásnými pokusy Mirek Jančík a třetí Honza Kašpar, který předváděl pěkné dunky z otočky. Soutěž trojkařů vyhrál Dan Juříček, druhý skončil Šimon Turek a třetí Martin Audy z týmu Černovic. Nejlepším dalekostřelcem se stal mladý Dominik Neuman z Adamova, který prý má rád smažák a hranolky. Prvním úspěšným pokusem se kvalifikoval do finále, lépe hodil po něm Petr Skoupý, v druhém kole ho ale Dominik opět překonal, jeho pokus z půle hřiště skončil v obroučce a protože ho již Petr nepřekonal, Dominik se stal šampiónem dalekostřelecké soutěže.

Díky podpoře významných partnerů z regionu (Grantika České spořitelny, D.I.S., Atwave Consulting, Chaps) získal každý účastník hrací dres. Další partneři se podíleli na mediální podpoře, cenách pro vítěze a spoluorganizování. Turnaj pořádal Streetlife o. s. (www.streetlife.tym.cz). Příští blanenský streetballový turnaj STREET4STREET proběhne opět poslední květnovou neděli, tedy 30. května 2010.Více informací na www.streetball.wz.cz !

STANley

 

 

Look at tha photos

Streetball Blansko© 1999-2007