May 2006!

//playground Dvorská, 20 teams//

 

Blanenský streetballový turnaj STREET4STREET měl již 15. pokračování. Na multifunkčním hřišti ZŠ Dvorská v Blansku se 11. června (náhradním termínu za 28. 5.) utkalo celkem 20 týmů – 17 ve starší kategorii a 3 v mladší. V původním termínu poslední květnové neděle na turnaj přišlo 14 týmů!, ačkoli pršelo!, turnaj byl proto přesunut a počasí nám už vyšlo – celkem 72 hráčů a další desítky diváků mělo krásně slunečno. Opět hrála reprodukovaná hudba, bylo zajištěno občerstvení (hot-dog za 8,- a voda zdarma), každý zúčastněný obdržel diplom a ve starší kategorii i energetický nápoj. Díky podpoře sponzorů obdrželi nejlepší hráči i pěkné ceny (trička, poukázky na squash, kulečník, večeři, pizzu, slevové kupóny...). Děkujeme partnerům: Apolo computers (Michal Prošek), Hervis sport, Squash Blansko, restaurace Nová Ráječko, Pizzazz, klubu PVC a panu Vykonalovi.

Starší kategorie se zúčastnilo 17 týmů z celé jižní Moravy, převážně Blanska a Brna.

  1. Alkoholový opojení (Honza Kozel, Jirka Krejčí, Dušan Šindelka)
  2. Ťavy a korytnačky (Stanley Komínek, Pája Nedomová, Maťo Darivčák, Tomáš Chlebničan)
  3. Cokoliv (Martin Abrahámek, Pepa Syrový, Petr Koplík, Petr Kuda)

V základní části se vylosovaly 4 skupinky po 4-5 účastnících, do play-off postupovalo 16 týmů, černý Petr vyšel na brněnsko-adamovský tým Brnov tým. Následně se hrál vyřazovací pavouk, kde se v prvním kole střetli 1. celky skupiny se 4. a 2. se 3., do čtvrtfinále se neprobojovaly týmy: BC One, Zewl team, Activity, AK I., Harlem, Bílý balet, Old school a Apolo.
Do semifinálové čtyřky neprošly týmy: Knickers, Beach boys, Plamíncií a Aka II., o finále tak mohly bojovat nejlepší 4 týmy – Cokoliv, Bílí muži, Alkoholový opojení a Ťavy a korytnačky. Bílí muži se do finále nedostali a v souboji o celkové 3. místo prohráli s týmem Cokoliv.
Finále vybojovaly týmy „Ťavy a korytnačky“ a „Alkoholový opojení“, kterým vyšel úvod zápasu třemi úspěšnými trojkovými střelami (Jirka Krejčí). Postupně se ujali vedení až 8:2, pak ale přišel nápor soupeře a přesnou hrou dotáhl až na 9:10. K vítězství stačilo týmu „Ťavy a korytnačky“ zisk míče a úspěšný trojkový pokus, míče se však chopil Honza Kozel z „Alkoholovýho opojení“ a smečí jednou rukou přes bránícího hráče přinesl svému týmu zasloužené vítězství.

mladší kategorii se spolu utkaly pouze 3 týmy, hrálo se každý s každým 2 zápasy a nejlepší 2 postoupili do finále. Vítězem se stali All Star Líšeň z Brna (Libor Hlobil, Aleš Koutný, Martin Špatný), druzí Naruby (Moravská Třebová) a třetí Zebra (Moravská Třebová).

V doprovodných soutěžích se opět soutěžilo ve smečování, trojkách a dalekostřelci. Vítězství v soutěži ve smečování obhájil Pepa Pospíšil z Moravské Třebové (krásné dlouhé lety), těsně druhý skončil Honza Kozel (předvedl svůj klasický trik: smeč se 2 balóny) a třetí místo patří Michalovi Bušovi (pěkné smeče z podběhu).
Nejlepším trojkařem byl Libor Hlobil z Brna, druhým Stanislav Komínek aka Stanley (Blansko), třetím Martin Abrahámek (Blansko) a Káťa Fafílková (Moravská Třebová).
V dalekostřelci předvedli pěkný souboj Lenka Trantírková z Moravské Třebové – koš 2 metry za trojkou) a Jirka Krejčí z Brna, jehož trojkový pokus Káťa překonala, ale Jirka dokázal kontrovat košem přibližně z 10metrové dálky a zvítězil.

Týmy starší kategorie:

Alkoholový opojení (Honza Kozel, Jirka Krejčí, Dušan Šindelka)
Ťavy a korytnačky (Stanley Komínek, Pája Nedomová, Maťo Darivčák, Tomáš Chlebničan)
Cokoliv (Martin Abrahámek, Pepa Syrový, Petr Koplík, Petr Kuda)
Bílí muži (Tomáš Klodner, Tomáš Němec, Jakub Dostál, Petr Horáček)
Plamínci (Vlasta Balja, Zdeněk Vykonal, Michal Vykonal, Zdeněk Sedlák)
Knickers (Milan Mokráš, Luboš Mokráš, Pepe Pospíšil)
Aka-II (Tamir, Javha, Jagaa, Gana)
Beach boys (Michal Buš, Lukáš Němec, Lukáš Dlapa)
Apolo (Jan Komínek, Michal Prošek, Tomáš Nehyba, Katka Štoudková)
BC one (Filip Korčák, Michal Ambroz, Nilan Vaněk)
Old school team (Ondřej Ševčík, Vojta Musil, Jan Peťovský, Martin Loukota)
Harlem (Jakub Řehulka, Ondra Dostalík, Lubomír Šumbera, Kuba Krnáč)
Bílý balet (Luke Trunda, Milda Navrátil, Mates Svěrák)
Activity (Petr Vylíčil, Petr Lysoněk, Eda Hofmann)
Zewl team Boskovice (Jakub Fiala, Adam Slezák, Dušan Kalousek, Lukáš Holík)
Aka-I (Rorj, Aki, Erdene, Ogi)
Brnov team (Petr Konrád, Oldřich Grulich, Radim Svoboda, Leoš Hloušek)

Týmy mladší kategorie:
All-star Líšeň (Libor Hlobil, Aleš Koutný, Martin Špatný)
Naruby (Káťa Fafílková, Anča Lachmanová, Paula Helebrandová, Kačenka Klímová)
Zebra (Martina Baráková, Lenka Trantírková, Marie Lopourová)

Díky všem zúčastněným hráčům a diváků za dobrou atmosféru a těším se poslední neděli v září na podzimní streetballový turnaj a poté poslední neděli v květnu! Stanley :)

Look at tha photos

Streetball Blansko© 1999-2007