May 2004!

//playground Dvorska, 22 teams//

30. května 2004 se na hřišti při ZŠ Dvorská v Blansku uskutečnil již 11. streetballový turnaj STREET4STREET! Za krásného počasí tu změřilo síly celkem 22 teamů, tedy přibližně 80 basketbalistů. Zastoupení zde mělo kromě Blanska i Brno, Adamov, Moravská Třebová, Litomyšl, Humenné…

Organizace z řad pouličních hráčů basketbalu (S. Komínek, P. Nedomová, J. Komínek) již působila jistým dojmem. Velké dík patří především klubu PVC (finanční podpora mladší kategorie a další pomoc), vedení školy ZŠ Dvorská, provozovně PIZZAZZ (4x pizza pro vítěze starší kategorie), organizátorům a jejich pomocníkům (J. Nedoma, J. Horná…), divákům a především hráčům, kteří se sešli v hojném počtu a předváděli výborné výkony!

V prestižní starší kategorii zvítězilo po boji družstvo „Salát z čerstvé zeleniny“, které mělo ve svém středu Jana Kozla, hráče druholigového blanenského mužstva. Ve finále jim podlehla dobře sehraná parta z blanenského „C“ teamu, které do finále poslala až trojka Tomáše Němce v posledních vteřinách semifinálového boje. Třetí místo vybojoval „Cintorín“, smíšený team z Blanska (Komínek S., Nedomová) a slovenské Humenné (Darivčák, Chlebničan). V boji o 3. místo porazili ambiciózní team PMB (Popelka, Moll, Buš).

Obhájce vítězství z minulého roku, team „Dark dog“, tentokrát však bez Ctirada Nečase (II. liga za Blansko) nepostoupil přes silnou konkurenci do závěrečných bojů. Nejčastější vítězové turnaje S4S (team okolo J. Lukáše a P. Tomana) tentokrát bohužel nedorazili vůbec…

Ještě pro úplnost: startovné ve starší kategorii činilo 100 kč/team (3-4 hráči) a každý zůčastněný získal krom diplomů i plechovkový energy drink. Vítězové se mohli těšit z výborných dortíků a první team z poukázek na pizzu.

V mladší kategorii (do 17 let a ženy) po zásluze vyhrál nadějný team „Funlife“ (M. Loukota, V. Pořízek, V. Musil), když ve finále porazil team „Hovada“ (P. Klíma, M. Novotný, L. Matuška). Na 3. a 4. místě se umístily teamy KGB a Jobsko falcon I.

Velkým překvapením skončily doprovodné soutěže. Nejlepším „dalekostřelcem“ se nestal žádný hrající hráč, ale divák! Navíc se sádrou na pravé noze! Petr Gryc napoprvé dal „trojku“ a při svém druhém pokusu dokázal vstřelit koš téměř z půlky hřiště a na druhé místo tak posunul M. Šimečka. Třetí skončil D. Jiruše z Litomyšle.

Nejlepším trojkařem se stal Matula Pavel z Brna (v závěrečném rozstřelu 3 trojky z 5 pokusů), druhý skončil mladý Vojta Musil (2 z 5) a třetí Svoboda Radim.

Nejlepší výkony se však předváděly v soutěži smečařské. Bylo k vidění několik nádherných „power-dunků“, „reverse-dunků“ a dalších téměř gymnastických čísel. Hráči se pokoušeli o co nejlepší smeče, nehráli na jistotu, a tak do druhého kola nepostoupili favorité jako Jan Kozel nebo Darivčák Maťo. Jan Kozel však nevěšel hlavu a pomohl malému Vojtovi Musilovi k senzačnímu 3. místu v této letecké soutěži. Udělal Vojtovi 2 metry od koše stoličku a ten poté dolétl až do koše! Druhý skončil Radim Svoboda a na prvním místě se umístil Kundera Vašek.

Vítězové doprovodných soutěží si odnesly diplomy, malé dortíčky a plechovkové energy nápoje.

Pro reprezentační povinnosti tentokráte chyběla ozdoba posledních dvou turnajů STREET4STREET, kapitánka české reprezentace v basketbalu Hana Machová, která se připravuje na OH v Athénách a hlavní rozehrávač letošních vítězů akademických her v basketbalu Petr Kovář (trenérské povinnosti). Jejich gloriolu svými výkony však převzali s nadšením hrající Jan Kozel a nadějný mladý hráč Vojta Musil.

Díky podpoře klubu PVC všichni hráči mladší kategorie měli startovné ZADARMO, navíc každý z nich získal diplom a pitíčko. Celou dobu bylo k dispozici občerstvení a hrála příjemná hudba. Rádi bychom přivítali hráče a fanoušky streetballu i na příštím turnaji S4S, které se uskuteční na stejném místě v neděli 26. 9. 2004.