O Street4Street!

S4S je blanenský streetballový turnaj, který se koná od května 1999 2x ročně: v poslední neděli května a září, dle možností se hrál na hřištích při ZŠ Masarykova, ZŠ Erbenova, na hřišti "pod dopravákem" a nyní již 7. rokem na multifunkčním hřišti při ZŠ Dvorská:


Zvětšit mapu

 

Funguje z iniciativy mladých hráčů streetballu a slouží opět právě jim, nabízí jim vzájemné změření streetballových schopností, dovedností, předvedení vychytaných triků, taktické vyzrálosti a psychologické připravenosti; velká část účastníků není nikde basketbalově organizována a preferuje tuto pouliční, venkovní modifikaci basketbalu – proto onen název STREET4STREET – tedy ulice pro ulici.

S4S je finančně podporován místním klubem PVC (garant mladší kategorie), protože právě ona organizace z řad neregistrovaných hráčů a právě pro ně znamená značnou prevenci sociálně-patologických jevů (konzumace alkoholu či jiných omamných látek během konání turnaje je přísně zakázána)!

S4S se hraje nejen na regionální úrovni, účastní se ho především místní fandové + hráči z Boskovic, Adamova, různých částí Brna, Moravské Třebové, Litomyšle, ale i slovenské Humenné, kterých se na turnaj schází 50-100 (mladší i starší kategorie) a díky dobrému hudebnímu doprovodu (music by Mad John or reproduced) přiláká stejně velký počet diváků.

Cílem je zajištění fair-play systému a nadřazení radosti ze hry nad nutností vítězství, prožitku nad výkonem; turnaj není výdělečnou akcí: hráči platí minimální zápisné (100 k/team starší kategorie, mladší zadarmo) a rovněž ceny jsou spíše symbolické (semtexy, dorty, drobné předměty…), navíc každý účastník dostává po jednom energetickém nápoji a diplomu.

S4S má jasnou strukturu: 2 kategorie (do a nad 16 let), minimálně 3 utkání každý team, jasná pravidla.

S4S nabízí širokou škálu doprovodných soutěží („3“, smečař, dalekostřelec…), volnočasových aktivit pro hráče i diváky (fotbálek, hackies, frisbie, diabolo - vše zdarma), music, občerstvení (voda+sirupy zdarma, hot dog za 8k).

Aktuální informace vždy na official homepage: www.streetball.wz.cz nebo na e-mailové adrese:

Streetball Blansko© 1999-2010