PVC!

PVC je nízkoprahový klub pro děti a mládež z Blanska. Funguje od září 1999 v areálu staré fabriky vedle Gymplu, Sadová 2, Blansko.

Nízkoprahové kluby jsou určeny mládeži, která tráví svůj volný čas touláním po ulici, v partě či jinak neorganizovaně. Jsou volnočasovou alternativou k různým zájmovým útvarům, kroužkům a jiným organizovaným aktivitám, navíc poskytují poradenský a sociální servis.

Na ideji této alternativy k organizovanému sportu vznikl streetballový turnaj STREET4STREET. Klub PVC pomáhal finanční podporou (garant mladší kategorie) a zajištěním pomocných sil organizátorům. Těmi jsou hráči z ulice, kteří turnaj organizují pro své kamarády. Streetball je pouliční alternativou basketbalu a nabízí prostor hráčům, kteří z jakéhokoli důvodu odmítají organizovaný sport. I tento turnaj je tedy preventivním prostředkem k sociopatologickým projevům chování.

Díky zájmu a iniciativě pouličních hráčů se v roce 2000 po Blansku vystavělo přibližně 20 basketbalových košů. Hráči tedy již nejsou odkázáni jen na oficiální sportoviště, ale mohou se sportu věnovat i bez nutnosti organizace.

Prevcentrum funguje díky grantům a dotacím, především z Programu Gabriel a Pomozte dětem Nadace rozvoje občanské společnosti… Obrovský podíl má i Město Blansko, které pronajímá prostory a finančně přispívá na provoz.

K čemu je PVC:

- volnej čas - aby se dalo kam jít i přes zimu (průměrná denní návštěvnost v roce 2003 je 47 dětí)

- sociální pomoc,když máš průšvih, práva, zákony, depky.. streetwork

- prevence - zkrátka předcházení nebezpečnejm věcem

- dívčí program - speciální pomoc pro holky

Nabídka:

- můžeš přijít a bejt zde a čumět do zdi

- nebo poslouchat music (nebo si donýst vlastní)

- nebo využívat spoustu věcí: stolní fotbal, šprtec, ping/pong, tuna dalších her, zkušebna s komplet vybavením (bicí, komba, elekrická kytara i basa, mikrofony, šňury), výtvarná dílna s hrnčířským kruhem, fotokomora, počítačová místnost - 4 komply s vybavením - oddělenej čas na hry a tvoření)

- vše zadara a nekomerční - jen kapely přispívaj na zkušebnu a stolní fotbal je za 5 Káčé na půlhodiny.

Kontakty na PéVé:  

 

pevná linka: 516 410 621,

mobily: 604 957 495, 721 838 077

Streetball Blansko© 1999-2007